http://s6.picofile.com/file/83781084/dost.jpgاميدوارم اين انشا من باعث دلخوري بعضي از دوستانم نشود. اما من فکر مي کنم در بيشتر اوقات مي توانيم دوستان خوب و بد را از هم تشخيص داد. شايد بگوييد: يعني يک خط کش دست مان بگيريم و دوست مان را اندازه بزنيم؟

راستش اگر نظر من را بخواهيد ، مي گويم بله! بايد هميشه يک خط کش درجيبِ هوش و حواس مان بگذاريم و با آن دوستان مان را اندازه بگيريم.

اصلا مگر بدون اندازه گيري مي شود ؟ اندازه گيري را هم مي توان به نوعي وزن کردن تلقي کرد. وزن کردن هم همان برابري است. ساده تر بگويم ، نمي شود در يک کفه ي ترازو سنگ دو کيلويي گذاشت و در کفه ي ديگرسنگ چهار کيلويي و بعد انتظار داشت ميزان باشد.

خوب معلوم است سنگ چهار کيلويي سنگين است و با سنگ دو کيلويي هم وزن نيست. براي اين است که از قديم گفته اند آدم ها بايد هم سنگ هم باشند . يا هم ” کفوه” هم."

ادامه مطلب.

طرح درس امنيت و تهديد

طرح درس سالانه هديه هاي آسمان سوم دبستان

جدول طرح درس سالانه فارسي سوم

درس پژوهي قرآن اول دبستان درس نعمت هاي خدا

تحقيق درسي در مورد شکست نور

محتواي الکترونيکي پيام هاي آسمان هشتم - درس آفت هاي زبان

مقاله تکليف خلاقانه و برنامه هاي مکمل

هم ,مي ,اندازه ,کيلويي ,سنگ ,مان ,مان را ,وزن کردن ,خط کش ,يک خط ,و بد

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

100329661 نوسازی و بازسازی خانه ويرايش و نگارش* مطلبستان* خانه کتاب سوپر فود دکتر خلخالی خبرگزاری جازموریان زندگی خارق العاده ایمان بیاوریم به شروع فصل جدیدی از زندگی وجودی خود خانه ارزهای دیجیتال بسیج دانشجویی دانشکده - شهدا مقربان الهی باربری رفاه